Olympijské zápolení při Dni otevřených dveří

Olympijské zápolení při Dni otevřených dveří

Londýnská olympiáda je za dávno za námi a podzim je ve sportu vždy spíše okurkovou sezónou. Dívat se v televizi na stále se opakují soutěžní pořady se také nedá do nekonečna, a tak přišel po půl roce čas utkat se mezi sebou naživo. Opět nám to letos vyšlo na 9. října na Den otevřených dveří a neodradil nás ani každoroční nízký divácký zájem. Týden sociálních služeb jsme tedy znovu pojali hlavně soutěžně.

Pro letošek byly vypsány tyto disciplíny: karty, stolní hra, test paměti, test odhadu, test vědomostí (kvíz) a šipky. Zároveň bylo vyhodnocen i týmový úspěch na celé olympiádě při souboji Domova se zvláštním režimem a Chráněného bydlení. Ačkoliv Chráněné bydlení reprezentovalo jen 6 uživatelů, nakonec se mu těsným rozdílem podařilo zvítězit. Početný tým Domova se zvláštním režimem však získal všechny cenné kovy ve vědomostním testu (kvízu) a testu odhadu, čímž byli někteří uživatelé velmi příjemně překvapeni. Pracovníci tak museli uznat, že je občas mírně podceňují a pogratulovat jim ke skvělým výsledkům.

Soutěžící mohou při podobných hrách objevit svůj skrytý potenciál, a protože se tak děje zábavnou formou, přímo na jejich přání již připravujeme další ještě komplexnější všeobecný kvíz, ve kterém budou moci uživatelé i zaměstnanci zjistit, co o světě kolem sebe vlastně vědí. Příští rok už jistě můžeme počítat s tím, že se tým Chráněného bydlení rozroste o další naděje, kterým „domácí“ liga přestane stačit a zatouží vyrazit ven za dalšími výzvami. Tato malá olympiáda určitě všechny povzbudila, že tam venku uspějí a budou dobře reprezentovat nejen sebe, ale také „domácí“ talenty, jež budou potřebovat ještě něco příští rok natrénovat.