Rozpečetěno a sečteno (Tříkrálová sbírka 2017)

Letošní Tříkrálová sbírka byla rekordní.

Letošní Tříkrálová sbírka byla rekordní. První rekord jsme zaznamenali v počtu docházejících koledníků. Velkou pomocí byly děti z dětského domova Země dětí, i koledníci z řad základních škol v obcích, kteří nesli radostnou zvěst o narození Ježíše Krista a požehnání domova.
Dalším rekordem bylo extrémní počasí. Velké mrazy a vysoké závěje sněhu. Ale děti se vydaly na koledu s nadšením. Nezastavil je mráz ani bílá tma. Koledovaly na záměry jednotlivých škol (pomoc handicapovaným dětem) a na zařízení mobilní hospicové péče. Ne všechny příspěvky, které dárci házejí do tříkrálových pokladniček, se dají spočítat. V pokladničkách se totiž ukrývaly také mince, ať již slovenské, chorvatské, rumunské, či neplatné československé halíře. Nechyběly ani knoflíky a zvláštností byl žeton do sprchy :-)
Třetím rekordem bylo množství vykoledovaných sladkostí. Každá skupinka se po koledování sešla, děti svlékly kostýmy, ohřály se u teplého čaje, povídaly o všem, co se přihodilo a spravedlivě si rozdělily všechny dobroty.
Posledním, námi zaznamenaným rekordem, je vykoledovaná částka. Neskutečných 114 464,-Kč!
Na městských a obecních úřadech nám vstřícně a vlídně vyšli vstříc. V prosinci úředně zapečetili pokladničky a v lednu trpělivě a svědomitě spočítali.
Mám velkou radost z toho, že jste tak významnou měrou solidární s potřebnými.
A teď se můžete začíst do částek vykoledovaných v jednotlivých obcích, kde s koledou dobrovolnicky, ve svém volném čase chodili přátelé a zaměstnanci Oblastní charity Česká Kamenice. I jim patří velký dík.

Česká Kamenice               47 134,-Kč
Kunratice                             4 793,-Kč
Víska                                    2 549,-Kč
Polevsko a Kytlice                8 277,-Kč
Kravaře                                 3 583,-Kč
Janská                                  2 495,-Kč
Holany                                  3 392,-Kč
Zahrádky                            22 505,-Kč
Kamenický Šenov                8 562,-Kč
Provodín                               3 186,-Kč
Jestřebí                                 1 806,-Kč
Chřibská                                6 182,-Kč

Jste naši andělé. Děkuji.

Štěpánka Kecková