Fotbalový turnaj

Dne 26.6.2009 se konal v Praze v Sananimu " HOMELESS WORLD CUP 2009 " - národní kvalifikace na finále v Miláně.

I naše charita měla nápad sestavit tým hráčů. Proběhl náročný výběr a podařilo se sestavit tým smíšený ze 2 žen a 5 mužů. Protože jsme nemohli vyrazit na Prahu jen tak, pořídili jsme hráčům dresy – bledě modré kraťasy a bílá trika. Na trika jsme kromě čísel nechali natisknout název našeho týmu – 1. FC Kameničtí Rozmetači. Název Rozmetači bylo zvoleno úmyslně, aby se všichni zalekli, že je rozmeteme, no již nyní předesílám – nestalo se tak. K Sananimu jsme jeli z parkoviště metrem a to navíc s přestupem. To už byl pro všechny zúčastněné velký zážitek. Pěkné bylo, jak ti schopnější pomáhali těm co se báli nastoupit na pojízdné schodiště, jak se navzájem hlídali, aby se někdo neztratil nebo nezapomněl vystoupit.


Při příchodu na hřiště jsme byli ohromeni množstvím hráčů. Turnaje se zúčastnilo 9 týmů z celé ČR, z těch zástupci UEFA vybírali ty nejlepší hráče k reprezentaci. Slavnostní zahájení a hlavně slavnostní čestný výkop provedly naše ženy, na to jsme byli pyšní ( hlavně na to, že se vůbec trefily do míče). Tento výkop a záběry ze hry natáčela také ČT a vysílala jej v televizním zpravodajství. Při zápasech jsme se hodně snažili, až se některým boty rozpadaly, hráli jsme jako o život ( co jako, opravdu), některé zákroky a finty byly tak úžasné, že z nich byl vedle i rozhodčí, smál se až se za břicho popadal a zapomněl pískat. Při slavnostním vyhlášení pořadí jsme obsadili 8 místo – dostali jsme diplom a pohár, každý hráč dostal pěkné tričko. Vyhráli jsme cenu diváků a zase jsme dostali diplom, takže jsme si přivezli diplomy dva. Na diplomech ale vůbec nezáleží, vítězství není to podstatné, užili jsme si krásný den, dobře jsme se pobavili. Domů jsme se vrátili večer, hodně unavení, ale tak pěkně unavení se spoustou zážitků. Z celého dne máme nahrané na památku a také na ukázku těm, kteří tam nebyli DVD.


Dresy jsme vyprali a schovali na příští turnaj, ten se bude hrát o postup do Jižní Ameriky, co kdyby se tam některý z našich hráčů podíval.


Drahomíra Hartmanová

Související galerie