Letní výšlapy za přírodou a za kondicí

Letní výšlapy za přírodou a za kondicí

Letošního léto nabídlo mnoho příležitostí jak znovu nalézt jistotu v nohách, jak objevovat krásy naší přírody, a jak odhodit pár nadbytečných kil. Okolí České Kamenice je přímo poseté zajímavými místy a zdejší krajina je známá svou mnohotvárností. Vždyť právě zde nedaleko našeho zařízení se stýkají území tří Chráněných krajinných oblastí. V loňském roce jsme stihli obejít jen zlomek tohoto bohatství, a tak na nás letos čekaly další výzvy.

Na prvním místě je třeba ocenit statečnost, jíž někteří odvážlivci prokázali. Obzvlášť při výstupu na Vilemíninu stěnu nad Jetřichovicemi, ale také při průchodu stále ještě povodněmi poničeným Pavlíniným údolím. Některé výlety proto byly spíše procházkové, aby se mohli zúčastnit i ti méně zdatní. Dále musíme vyzdvihnout trpělivost rychlejších s těmi pomalejšími a vzájemnou spolupráci a podporu. Někteří terénu znalí uživatelé ochotně zvládli ostatní vést kratší cestou k cíli a většina se na cestách dokázala podělit s žíznícími a zadýchanými kolegy o zásoby pití a tabáku.

Postupně jsme tedy navštívili tato místa: Bratrský oltář, Kvetoucí Měsíčnici, Pavlínino údolí, Skály u Jetřichovic, Olešský rybník, Vyhlídky nad Děčínem

S přicházejícím podzimem se již pomalu po náročné turistické sezóně připravujeme na letošní druhou olympiádu, při které spolu tentokrát změří síly uživatelé Chráněného bydlení a obyvatelé Domu.