Mikulášská návštěva

Mikulášská návštěva

Rok se sešel s rokem a 5. prosince odpoledne k nám do Domu opět zavítal na návštěvu sv. Mikuláš v doprovodu anděla a nezbedného čerta, který dorazil pln očekávání, že si s sebou odvede nějakou dušičku. Od samého začátku pouštěl na všechny strany to své „budliky, budliky“, mručení a vrčení, ale ruka sv. Mikuláše byla pádnější a činy lidí čistější nežli čertovy myšlenky.

I tento rok se rarach přepočítal, no ani se nemůžeme divit, vždyť je obecně známé, že čerti se příliš neučí, nejraději se povalují a lenoší, takže jim spousta skutků uteče. Vidí-li nějaký skutek, tak jenom ten špatný a mají z něj nesmírnou radost neb za ním vidí další dušičku, která jim bude přikládat pod kotlem a následně pouštět hrůzu a strach na všechny strany. Naštěstí je stále hodně lidí, kteří se nenechají zaslepit jedním směrem a rozhlížejí se i po jiných cestách, kterými se lze vydat a dostat k dobrému cíli. Takže čert si u nás zahudroval a zařádil tak jak on to umí, ale odešel opět naprázdno. Nikdo z přítomných mu neměl za zlé jeho chování, ba naopak u spousty lidí vykouzlil krásný úsměv na tváři a nejednou přinesl vzpomínku na dětství.

Všichni naši uživatelé přijali drobný dárek v podobě vitamínů a něčeho na zub z rukou sv. Mikuláše a anděla, kterým to nesmírně slušelo. Příjemnou atmosféru tohoto podvečera dokreslovala přítomnost dětí našich zaměstnanců, pro které měl sv. Mikuláš rovněž nadílku.

V závěru jsme se s naší vzácnou návštěvou rozloučili s přáním, aby se za námi zase za rok zastavili. Až na čerta všichni souhlasili, čert hudral, že je zbytečné si šoupat podrážky, když odchází s prázdnou! Ale jak ho znám, tak jen mele pantem a za rok se přiřítí do našich dveří jako první a opět bude pouštět to své hudrování na všechny strany. Inu co, ať přijde, mi ho tu rádi přivítáme a sv. Mikuláše s andělem také.

 

Tomáš Rozvoral

Související galerie