Návštěva v Dětském domově

Návštěva v Dětském domově

Ve čtvrtek 12. ledna jsme se na pozvání vypravili do Dětského domova v České Kamenici. Děti prý příliš nečtou, tak nám byla nabídnuta spousta knih pro naše více čtivé uživatele.

Teta Šárka nás ochotně provedla celým domem, který je velmi hezky zařízený a má prostorné pokoje, kde aktuálně našlo svůj domov 39 dětí. V prvním patře nás srdečně přivítaly menší děti, z nichž některé se s námi zúčastnili i Tříkrálové sbírky. Jejich nadšení nebralo konce, a tak jsme si vyzkoušeli mimo jiné taneček „Medvídek“ a hru na „Rohatou káču“, po kterých následovala prohlídka hraček. Naše uživatelky neskrývaly své dojetí z obyčejné dětské radosti, s níž se ve svém předchozím životě třeba vůbec nesetkaly, nebo jim už dlouho chyběla.

Se Šárkou jsme se prozatím dohodli na pravidelných vzájemných návštěvách, jež pomohou obyvatelům Dětského domova a Domova se zvláštním režimem získat řadu obohacujících zkušeností. Na jaře nebo v létě vyrazíme i na společný výlet. S vozíkem plným knih a plni dojmů jsme cestou zpět plánovali kam vyrazit. Co třeba tradiční jarní výstup na „Zámečák“?

JaMy