Výlet na Tolštejn

Výlet na Tolštejn

Poslední červencový den se opět dala dohromady parta nadšenců a vydala se „výletit“ na hrad Tolštejn. Počasí nám tento den ukázalo několik tváří.

Výlet na Tolštejn 31. 7. 2013

 

 

Poslední červencový den se opět dala dohromady parta nadšenců a vydala se „výletit“ na hrad Tolštejn. Počasí nám tento den ukázalo několik tváří. Přes sluníčko, až po studený déšť. Po horkých letních dnech, jsme toto počasí velmi uvítali.

 

Náš výlet začal v ranních hodinách cestou na nádraží. Při této cestě jsme vychytali všemožné nástrahy (počínající puchýře, uvolněné boty atd.) a mohli se v klidu ubírat k vlaku. Mnozí z nás se kochali nádherným výhledem do přírody a přilehlých vesniček. Po příjezdu do Jedlové nás čekal výstup k hradu. Ti zdatní nasadili svižné tempo a pomalejší prokládali chůzi vtipnými historkami. Někteří účastníci se spokojili s výstupem pod hrad a někteří si přidali ještě výstup až na samotný vrchol. Byla to cesta klikatá, ale odměnou nám byl nádherný výhled do okolí. Dle plánku jsme si oprášili znalosti místních kopců a zhotovili několik památných fotografií. Po příchodu zpět k ostatním výletníkům, nás čekalo příjemné posezení v restauraci, kde si každý dal něco k pití. Jedna z našich uživatelek se dokonce nechala zlákat a k pitnému režimu přidala doplnění energie ve formě pořádné porce svíčkové na smetaně. Po zaslouženém odpočinku se naše výprava dala na cestu zpět. Zastihl nás silný déšť, ale nikomu tato skutečnost neubrala na náladě. Pokračovalo se v chůzi a vyprávění. Při čekání na vlak se povídalo o možnostech dalších výletů. Společně jsme se shodli, že se těšíme na poznávání dalších koutů našeho blízkého okolí…

 

 

 

Lenka Kárníková

 

Související galerie