Nácvikový pobyt aneb „Druhá pánská jízda v Holanech“

Nácvikový pobyt aneb „Druhá pánská jízda v Holanech“

Letošního, již druhého nácvikového pobytu v Holanech se zúčastnili čtyři uživatelé spolu se dvěma zaměstnanci.

V letošním roce vyjela již podruhé partička chlapíků směr Holany, kde se v příjemném prostředí tamní krajiny starala nejen sama o sebe, ale také o malou farmu v podobě kozla Kaštana, kozy Lízy, ovečky Pepiny a kůzlata Kozlíka a Šeredku.

 

Parta, jež se skládala ze 4 uživatelů a 2 zaměstnanců během víkendu zažívala zcela běžné situace, se kterými se každodenně lidé potýkají v běžném životě. Nejprve si museli naplánovat, co budou vařit, kdy vycházeli z určitého vymezeného rozpočtu, následně nakoupit a pak si i vařit. Již v tomto je to velký rozdíl mezi životem v Domě svaté rodiny, kde si naši uživatelé obědy pouze objednávají z nabídky jídelního lístku. Dále se uživatelé starali o chod celé domácnosti, včetně zabezpečení již zmíněných zvířat. Pracovníci při těchto pobytech zajišťují spíše podporu a asistenci, kdy se snaží svým působením o to, aby se naši uživatelé co nejvíce přiblížili k běžnému způsobu života ve vlastní domácnosti.

 

Pobyt nebyl však jen o práci, ale i o zábavě, která k životu patří. Vyráželi tedy na vycházky do okolí a při jedné z nich se odvážlivci svlažili i v jednom z Holanských rybníků.

 

Z fotografií v přiložené galerii můžete sami vidět, jak si tento pobyt všichni užili J

Související galerie