Oblastní charita Česká Kamenice v projektu KOUTEX

 

Naše charita se zapojila do projektu KOUTEX, jež je iniciován firmou KOUTECKÝ s. r. o. se sídlem v Duchcově. Hlavními cíli projektu jsou „CHRÁNIT NAŠE ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ“ a „POMÁHAT POTŘEBNÝM“. Projekt je podporován Ministerstvem životního prostředí ČR a spočívá v tom, že jsou u obchodních domů PENNY MARKET umístěny sběrné kontejnery na textil a spárovanou obuv.

 

Kontejnery slouží veřejnosti k odložení nepotřebného textilu, ošacení a obuvi. Firma KOUTECKÝ pravidelně své kontejnery vyprazdňuje a odložený textilní odpad nekončí na skládkách a ve spalovnách, nýbrž jej předává charitativním organizacím, které vyberou ošacení, jež může ještě sloužit k dalšímu upotřebení a ty je použijí k další distribuci. Ostatní textil je využit – recyklován při výrobě čistících hadrů, nebo k další recyklaci dle povahy materiálu, čímž je chráněno životní prostředí.

K oslovení firmy KOUTECKÝ nás vedla skutečnost, kdy v našem Domě máme zejména uživatele s nižšími příjmy a takovéto ošacení je pro ně velkou pomocí. Dále provozujeme službu sociálního šatníku, kdy se na nás obrací řada lidí, jež se potýkají se stejným finančním problémem, a žádají o potřebné ošacení či obuv.

Každý občan, který odloží již nepotřebné ošacení či obuv do označených kontejnerů, jeden se nachází i v našem městě a to u PENNY MARKETU a je označen logem Oblastní charity Česká Kamenice, se tedy nepodílí pouze na ušetření životního prostředí, ale zároveň tímto svým krokem poskytuje pomoc potřebným a projevuje určitou solidaritu s bližním.

Co vkládat do uvedených kontejnerů? Čistý a suchý textil v igelitových taškách či jiných obalech, nepotřebné ošacení, ložní prádlo, utěrky, ručníky, domácí textil, apod. Dále pak spárovanou obuv. Rozhodně do těchto kontejnerů nepatří koberce, matrace, netextilní materiály, silně znečištěné a mokré textilie.

Jménem potřebných lidí děkujeme vám všem, kteří využijete této formy „likvidace“ pro vás již nevyužitelného ošacení, textilií a obuvi. Jste-li zvyklí, že tyto věci přinášíte přímo k nám do Domu a dáte-li raději přednost osobnímu setkání, tak vás rovněž rádi přivítáme v našem Domě.

více informací o projektu KOUTEX na www.koutex.koutecky.cz


ToRo

Tříkrálová sbírka 2019
Podpořte nás
 

Nejnovější fotogalerie

 
 

Linka psychopomoci ČAPZ

224 214 214

777 783 146

více informací zde