Poď na póť

Poď na póť

V nedělních odpoledních hodinách do našeho Domu dorazila skupina osmatřiceti poutníků, kteří už jedenáctým rokem putují vždy na začátku prázdnin na vybrané poutní místo vždy s jasně daným modlitebním úmyslem.

Ten pro tento rok zněl: „Za nová duchovní povolání a dobré rodiny.“ Zahájili pouť na Střekově v Ústí nad Labem 30. 6. 2011 a 6. 7. 2011 došli do Rumburku.

K nám přišli složit své hlavy, přenocovat a načerpat síly na pokračování ve svém putování. Pro někoho by se mohla nabídnout otázka, jak se k nám mohli vejít, ale věřte tomu, že se u nás poskládali dobře a dle ohlasů i pohodlně. Takový poutník, je totiž skromný a nenáročný, takže vhod přišly prostory společenské místnosti, půdy i Moštárny. Bylo dáno zapravdu rčení: „Dobrých lidí se vejde všude dost“.

Našim návštěvníkům jsme vedle suchého místa ke složení hlavy, které v deštivém počasí uvítali, prokázali také svou pohostinnost a to přípravou občerstvení v podobě guláše, na kterém si zjevně pochutnali. Následně se celá jejich výprava v doprovodu zájemců z našich řad odebrala na mši v kostele Sv. Jakuba, kterou sloužil P. Karel Jordán Červený.

Druhého dne, v dopoledních hodinách, poutníci posbírali ze sušáků své suché svršky, zabalili se a po snídani a ranní modlitbě pokračovali dál ve své pouti směrem na Jiřetín pod Jedlovou. Nezbylo nám tedy se s nimi rozloučit a popřát s Pánem Bohem šťastnou cestu.

ToRoOficiální web akce: http://www.pout.wz.cz/

Související galerie

Tříkrálová sbírka 2021
Podpořte nás
 

Nejnovější fotogalerie

 
 

Linka psychopomoci ČAPZ

224 214 214

777 783 146

více informací zde