Aktivizační výlet za krásami Krkonoš

V počtu sedmi lidí jsme se vydali na čtyřdenní výlet. Měli jsme s sebou seniorku s alzheimerovou chorobou , které jsme chtěli trochu spestřit její jednotvárný život v chráněném bydlení. Ostatní uživatelé jsou starší, či mladší, ale stále s chutí se někam podívat.
Vyrazili jsme do Mříčné u Jilemnice, kde jsme byli ubytováni v malebné roubence. Zde jsme si vařili různé dobroty a odpočívali po výletech. Počasí nám přálo, tak jsme navštívili Krkonošské muzeum, které je umístěnu v zámku hraběte Haracha. Shlédli jsme modrotisk, historii lyžování u nás a první ski, které dovezl hrabě pro své lesníky a ty se během roku rozšířily dále. Poté dobový nábytek, ať už zámecký anebo vesnický, oblečení a krásné betlémy, které se různými mechanizmi pohybují a jeden kouká, jak je člověk šikovný a vynalézavý rozpohybovat titěrné postavičky. Cestou ze zámku jsme obdivovali krásné sochy na Jilemnickém náměstí. Další den jsme jeli do Bozkovzkých dolomitových jeskyní, kde jsme spatřili nejen krápníkovou výzdobu a jiné zajímavosti podzemního světa, ale i největší podzemní jezero v Čechách. Trochu jsme vymrzli, tak jsme jeli domů opéct buřty, které nám přišli k chuti.
Ve středu jsme se vypravili na Horní Mísečky, kde jsme zaparkovali a šli se projít kousek na běžeckou trať, kde jsme se kochali výhledem na Krkonoše, ale i při pohledu pod nohy jsme měli co obdivovat a to krásnou květenu, jako je třeba Hořec. Pak jsme vzhledem k unavenosti výletníků jeli zpět, posedávali poslední den na zahradě, vystavujíc se slunečním paprskům. Výlet se nám líbil, ale těšili jsme se domů. Doufáme,že se příště vypravíme zase někam jinam.

Simona Krnáčová

Tříkrálová sbírka 2021
Podpořte nás
 

Nejnovější fotogalerie

 
 

Linka psychopomoci ČAPZ

224 214 214

777 783 146

více informací zde