Naše výprava za přírodou a tajemnem

Využili jsme nastávajícího babího léta a pěkného slunečného dne a vypravili jsme se na výlet za tajemnem. Někteří z nás se zajímají o tajemné příběhy a stavby z okolí. Přitom jsme narazili na příběhy o zámečku Skrytín, který se nachází kousek od Ústí nad Labem mezi Dobkovicemi a Povrly – Roztoky. Historie sahá až do r.1384, jakožto slovanské osady jménem Skrytyn. Zhruba od patnáctého století to již byl Thunský zámeček až do r.1945,kdy byl vyvlastněn a převzala ho firma Konstruktiva Praha, jež zde zřídila pionýrský tábor s koupalištěm. Je zde Thunská hrobka. Větší podrobnosti k zámečku naleznete na internetu na stránce Zámeček-Skrytín.
http://zamecek-skrytin.webnode.cz/
Zámeček pomalinku ožívá, protože ho zakoupil ústecký podnikatel a pomalu ale jistě ho opravuje, takže jeho slavná historie žije dál, což je potěšující.
Cestou k zámečku jsme šli trasou, na které jsme narazili na vchod do štoly Anna, kde se kdysi dávno těžilo stříbro. Před časem zde zahynul český jeskyňář, který zde má pomníček.
O zámečku Skrytín kolují různé zkazky a pověsti o výskytu paranormálních jevů. Při naší návštěvě se na pozemku vyskytovali pouze dělníci, kteří pracují na opravě zámečku. Práce mají před sebou požehnaně. Ovšem to, že jsme nepotkali žádného ducha nám dobrou náladu nezkazilo a výlet jsme si užili. V okolí Ústí nad Labem je spousta dalších tajuplných míst opředených různými pověstmi a tak se těšíme až vyrazíme na další výpravu za tajemnem.

Zuzka R.

Tříkrálová sbírka 2021
Podpořte nás
 

Nejnovější fotogalerie

 
 

Linka psychopomoci ČAPZ

224 214 214

777 783 146

více informací zde