Spolupráce jak má být …příklad dobré praxe

Spolupráce neziskové církevní organizace Oblastní charita Česká Kamenice - sociální služby odborné sociální poradenství pro osoby ve výkonu trestu a po propuštění a Věznicí Stráž pod Ralskem se začala psát před dvěma lety.
Nemáme žádné výročí, není ani období závěrečných skládání účtů, přesto mám potřebu napsat těchto pár vět. Dva roky uběhly jako voda a já si dovolím prostě jen bilancovat a podělit se o příklad dobré praxe. …………jak to prostě JDE.
Skupinová práce za zdmi věznice - aktivačně motivační program s tématikou finanční gramotnosti a přípravy na propuštění „Příprava na nový život“ má za sebou osmý běh a počet účastníků je úctyhodných 86 klientů.
V individuální rovině jsme dosud pracovali s 81 klienty a uskutečnili jsme 238 individuálních pohovorů na téma sociálního, dluhového, pracovního, závislostního poradenství a přípravy na propuštění.
Díky pochopení a vstřícnosti vedení věznice se podařilo přesunout klienta Františka (68 let) z věznice Ostrov do věznice Stráž pod Ralskem, aby ho mohla navštěvovat jediná dcera s malou vnučkou (dcera samoživitelka žije s dcerkou ve Cvikově na Čekolipsku). Věznice zařídila převedení klienta, my jsme pomohli dceři s dopravou za tatínkem a zpět. V současné době je již klient propuštěn a bydlí u nás v Komunitním domě.
Poslední společnou akcí byla extramurální aktivita kdy odsouzení – zájemci o bydlení v Komunitním domě Svatý Dismas měli možnost dům navštívit a na vlastní oči vidět jak se tam žije. Kromě exkurze po domě je čekalo neformální posezení s kávou a beseda s klientem, který u nás žije již tři měsíce. Na závěr nechyběla ani vlastní klientova hudební produkce.
Komunitním domem Svatý Dismas prošlo 14 klientů z věznice Stráž pod Ralskem. Sedm z nich žije řádným životem. Dva z nich potkáváme v ulicích Stráže a možná ani nikoho nenapadne, že „seděli“.
………….a právě tohle spojuje personál věznice a lidi ze sociálních služeb protože „každý vězeň se jednoho dne stane vaším sousedem“

Mgr. Kamila Kubelková Rychlá
Vedoucí služby OSP

Tříkrálová sbírka 2019
Podpořte nás
 

Nejnovější fotogalerie

 
 

Linka psychopomoci ČAPZ

224 214 214

777 783 146

více informací zde