Týmová rekondice v Hejnicích

Týmová rekondice v Hejnicích

Ve dnech 10. - 12. 8. 2012 se náš pracovní tým sjel do Mezinárodního centra duchovní obnovy do malého městečka Hejnice u Frýdlantu.

Oslava nedělního odpoledne se stovkou v kapse

Oslava nedělního odpoledne se stovkou v kapse

Stejně jako minulý rok i letos jsme se vypravili na tradiční Slavnosti města Děčín. Nejeli jsme něco oslavovat, jen si společně za pár korun užít nevšední odpoledne.

Balady k zamyšlení

Pro zamyšlení a pobavení vám nabízíme dvě původní balady. Autor zatím zůstává v anonymitě.

Co je tak zvláštního na domově se zvláštním režimem?

Uprostřed malebného městečka na pomezí Českého Švýcarska a Lužických hor stojí dům. Je velmi starý a letos oslaví už své 140. narozeniny. Má dokonce své dvojče na pražském Novém Městě. Byl postaven nákladem tehdejšího starosty, průmyslníka a mecenáše France Preidla jako ojedinělá novogotická veřejná stavba, aby zde mohl být provozován chudobinec. Během dvou století zde nacházelo přechodný domov nespočet sociálně potřebných. V tom jednadvacátém jej vzala pod svá křídla Charita Česká republika a už dvanáct let naplňuje přes propast generací a proměnu společnosti původní poslání stavby.


Proč právě Dům se zvláštním režimem ???

...možná se mnozí ptají : ,,proč právě Dům se zvláštním režimem…“ nedá se odpovědět úplně snadno. Dalo by se na toto téma hovořit hodiny a hodiny, či napsat celé literární dílo…pro některé může být zcela nepochopitelné, proč se zabýváme lidmi, kteří si své životy, více či méně zkomplikovali ve velké většině sami, dostali se až na pokraj společnosti a doslova a do písmene pocítili hořkost sociální exkluze. Často dostáváme otázky typu: ,,má ta Vaše práce smysl?“ … odpověděla bych asi tímto příběhem, který zajisté není jediný…

Mezi lidi

Těžko jen zůstat v klidu a nečinně sedět, když kolem je plno zkázy po útoku ničivé vody. Voda zasáhla opět a v takové míře, že obce čeká ještě plno práce, než-li své okolí dají zase do pořádku. Některé domy se ještě nestačily vzpamatovat z loňských povodní a máme tady další.

Budoucnost Oblastní charity Česká Kamenice

Dne 1.7.2008 jsem byla jmenována do funkce ředitele oblastní charity a začala poznávat Vaše krásné město, zaměstnance charity a uživatele sociálních služeb, které jsou zde poskytovány. Za ty necelé dva měsíce vzájemného poznávání a zkoušení pevnosti hranic nastavených v nás samých jsme společně se zaměstnanci zvolili cestu, kterou se chceme dál ubírat.

Tříkrálová sbírka 2023
Podpořte nás
 

Nejnovější fotogalerie

 
 

Linka psychopomoci ČAPZ

224 214 214

777 783 146

více informací zde