Palačinka pro hospic

Palačinka pro domácí hospic

Stále se setkávám s tím, že většina obyvatel České Kamenice neví o naší službě Domácí hospicové péče. A je mi líto, když i ti, co by ji rádi pro své blízké využili, se o ní nedovědí. Proto jsem poprosila paní ředitelku CDM, jestli bychom nemohli na Mariánské poutní slavnosti v jednom ze stánků uspořádat osvětovou akci spolu s veřejnou sbírkou. Aby to nebylo „jen žebrání“ o příspěvek na službu, kterou odmítá hradit zdravotní pojišťovna a i lidé, kteří ji využívají, mají často do kapsy velmi hluboko a službu hradit nemohou, smažili jsme za příspěvek do kasičky velké francouzské palačinky a povídali si s příchozími o tom, co je služba domácí hospic, komu a jak můžeme pomoci. Kdo chtěl, dostal i leták s kontakty.

Lidé, kteří se u „Palačinky pro hospic“ zastavili, byli milí, zvídaví a i když počasí moc nepřálo, setkání to byla velmi příjemná.

V úterý 10.9. jsem na Městském úřadě s Bc. Švehlíkovou pokladničku rozpečetila a na pořízení potřebných pomůcek pro provozování služby se vybralo 11 013,-Kč! Moc děkuji za Vaši podporu i za obětavost všech kolegů, kteří se ve stánku vystřídali, aby smažili a přátelsky popovídali.

Věřím, že setkání nebylo jediné a znovu si na palačinkách s námi pochutnáte,

Štěpánka Kecková